Plkač Trophy Cup 2016 – ve výsledcích

7. srpna 2016

V sobotu 6. srpna 2016 proběhl šestý ročník závodů plkačů, traktorů veteránů a traktorů skoronoviců.

Zahájení proběhlo v 14.00 hodin u Rybníku zápisem do startovní listiny a narážením startovních čísel. Do závodu se přihlásilo 24 strojů, což bylo o tři více, jak v loňském roce. Od letošního ročníku byla kategorie Plkač rozšířena, o kategorii Plkač vinný free, kde startovaly stroje domácí výroby a ostatní.

Diváků bylo na hlavní tribuně u rybníku i kolem trati velké množství a vytvořili skvělou atmosféru, jistě lepší, jak v Monze.

Po zaváděcím kole v 15.15 hodin, kdy Safety car Roman Šeďa se Sympatexem seznámil závodníky s tratí, která byla prodloužena o krásnou technickou pasáž v hliníku, proběhl start podle kategorií. Plkače a traktory jely přes 2,4 km dlouhou trať, velmi technickou se čtyřmi těžkými vracečkami, kačírkem a šikanou z pneumatik. Jelo se částečně na asfaltovém povrchu a částečně na travnaté polní cestě. K vidění byly úžasné výkony jezdců, ke slyšení burácení nadupaných motorů a naprosto strhující atmosféra byla cítit po celou dobu, ale hlavně byla vidět skvěle připravená technika, především starších strojů.

Po hlavním závodu si soutěžení užily také děti na kolech, odrážedlech, koloběžkách, či šlapacích autíčkách a ceny si odnesly stejné jako v hlavních kategoriích. K tomu ještě všechny zúčastněné děti obdržely spoustu sladkostí.

Závěrem všichni závodníci ještě projeli tratí spanilou jízdu jako poděkování, že se nikomu nic nestalo.

V letošním ročníku byla poprvé udělena cena pro nejlepšího konstruktéra, a tu získal domácí závodník a mechanik Luboš Koliba.

Umístění na stupních vítězů v kategoriích:

1. Plkač vinný uan – 1. Martin Rampáček (stroj Kubota Aste) 2. Lubomír Marčík (stroj Bizon) 3. Jiří Bílek (stroj Iseki)
  2. Plkač vinný tú – 1. Ivan Janošek (stroj Mates)

III. Plkač vinný free – 1. Jan Vajbar (Moravská Nová Ves, stroj Anonym) 2. Rostislav Svačina (Podivín, stroj Večeřa) 3. Ladislav Ištvánek (Prušánky, stroj Drak)

1. Traktor veterán – 1. Martin Tomaštík (stroj Super) 2. Luboš Koliba (stroj Super) 3. Michal Uhýrek (stroj Čahůn 25)
  2. V. Traktor skoronovic – 1. Antonín Hanák (stroj Čtyřicítka) 2. Aleš Tománek (stroj Erteplomet) 3. Martin Straka (stroj Tátoš)

Výsledky v dětských kategoriích:

1. Plkač kindr uan – 1. Jasmínka Al Farová, 2. Sofinka Salajková, 3. Šarlotka Šupová
  2. Plkač kindr tú – 1. Peťa Pospíšil, 2. Míša Běhunčík, 3. Kubík Tománek

Akce, dle všech přítomných, to byla velmi zdařilá, inspirativní s inovativními prvky, organizačně kvalitně zvládnutá a všichni si odnášeli dobrý pocit ze skvěle prožitého odpoledne a mnozí zúčastnění i večera.

Starosta věnoval několik beček toho nejlepšího piva a Kofole a ostatního občerstvení byl rovněž dostatek. Hospodskému málem upadly ruce, ale zvládl to bravurně.

Poděkování patří všem účastníkům Plkač Trophy Cupu, závodníkům, divákům, organizátorům i sponzorům obci Josefov, spol. Swietelsky stavební s.r.o. Hodonín, Pohostinství Klečka, Sonnentor s.r.o. Čejkovice, Ladislavu Ištvánkovi a už teď se těšíme na příští ročník Plkač Trophy Cup 2017.