Plkač Trophy Cup 2014 ve výsledcích

11. srpna 2014

V sobotu 9. srpna 2014 proběhl čtvrtý ročník závodů fréz, plkačů, traktorů veteránů a traktorů skoronoviců.

Zahájení proběhlo v 14.00 hodin u Rybníčku zápisem do startovní listiny a narážením startovních čísel. Do závodu se přihlásilo 19 strojů, což bylo o jeden méně, jak v loňském roce. Do závodu se tak jako v loňském roce nepřihlásil žádný závodník s frézou, proto byla tato kategorie pro letošní ročník zrušena. Pro další ročníky bude zavedena nová kategorie Plkač mini, pro tovární stroje, které nedosahují takových časů, jako stroje domácí výroby.

Diváků bylo i díky příjemnému počasí nejvíce ze všech ročníků a vytvořili neskutečně bouřlivou, ale přátelskou atmosféru a celé soutěži dali kulisu velkého závodu, bouřlivější než v Monze.

Po zaváděcím kole v 15.00 hodin proběhl start podle kategorií. Plkače jely mírně upravenou přes 2,5 km dlouhou trať, velmi technickou oproti minulým ročníkům a doplněnou o cca kilometrové prodloužení, jednu těžkou vracečku a šikanu z pneumatik. Jelo se částečně na asfaltovém povrchu a částečně na travnaté polní cestě. K vidění bylo mnoho dech beroucích výkonů, ke slyšení burácení nadupaných motorů a strhující atmosféra byla cítit po celou dobu, ale hlavně skvěle připravená technika, především starších strojů.

Po hlavním závodu si soutěžení užily také děti na odrážedlech, koloběžkách, či šlapacích autíčkách a ceny si odnesly stejné jako v hlavních kategoriích, k tomu ještě obdržely spoustu sladkostí všechny zúčastněné děti.

Couvat se nikomu letos nechtělo, pouze obhájci, ale ten neměl vyzyvatele, tak necouval.

Akce, dle všech přítomných, to byla velmi zdařilá a inspirativní, organizačně kvalitně zvládnutá a všichni si odnášeli dobrý pocit ze skvěle prožitého odpoledne a mnozí i večera.

Starosta věnoval čtyři bečky toho nejlepšího piva a dvě bečky Kofole. Závodníci ze statku věnovali rovněž bečku nejlepšího moravského zlatavého moku a ostatního občerstvení byl rovněž dostatek. Hospodskému málem upadly ruce, ale zvládl to bravurně.

Poděkování patří všem účastníkům, divákům i organizátorům a už teď se těšíme na příští ročník Plkač Trophy Cupu 2015.

Ke stažení

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI