Hlášení rozhlasu – 13. 11. 2023

14. listopadu 2023

Obecní úřad oznamuje…

Obecní úřad apeluje na občany, aby se soustředili na třídění odpadů, pytle jsou k dispozici na obecním úřadě nebo v knihovně, také máte možnost odpady dávat přímo do barevných popelnic. Při svozu popelnic je u popelnic hodně pytlů, které nejsou vytříděné!!!!

Obecní úřad oznamuje občanům, že je otevřen sběrný dvůr. Otevírací doba sběrného dvora v zimním období je: středa od 15,00 do 17,00 hodin a sobota od 10,00 do 11,00 hodin. Ukládá se zde na kompostoviště tráva, zeleň, bioodpad a dále zpracované dřeviny – tzn. pořezané stromy, keře, takže neexistuje, abyste to přivezli a naházeli celé jako na bývalé spáleniště. Z tohoto důvodu se nesmí vyvážet tráva, slupky z hroznů, korbely z dýní atd na bývalé kompostoviště, které je tímto zrušené a zakázané.

Stejná pravidla platí i pro ukládání přiměřeného množství suti, která musí být vytříděná, a to zvlášť cihle, betony, kachličky bez polystyrenů a různých zpevňovacích sítí – to musí být oddělené, aby se to uložilo do jiného kontejneru. Upozorňujeme, že se berou jen rámy oken bez skla a klik.
Dále je zde kontejner na objemný odpad, kde se ukládá rozmontovaný nábytek, koberce atd.
Pokud to nebude vytříděné, tak to pracovníci nepřevezmou !!!!

Obecní úřad upozorňuje občany, že se pro zimní období, tj. listopad až březen mění otevírací doba sběrného dvora, a to ve středu od 15,00 do 17,00 hodin a v sobotu od 10,00 do 11,00 hodin.
Obec Josefov ve spolupráci s výborem seniorů zve občany na tradiční setkání a posezení seniorů, které se uskuteční v sobotu 18. listopadu na kulturním domě od 15,00hodin. Občerstvení je zajištěno. Senioři mohou přispět sladkou nebo tekutou pochutinou.

Obecní úřad připomíná občanům, že do konce tohoto měsíce musí být uhrazeny poplatky. Připomínáme, že úhrada přes bankovní účet musí dojít a být připsána na obecním účtu 30. listopadu 2023. Pokud bude platba připsána až 1. prosince už nedodržíte splatnost podle vyhlášky a vystavujete se vydání navýšení poplatku.

Obec Josefov zve občany na veřejné zasedání zastupitelstva, které se uskuteční ve středu 15. listopadu 2023 v 19,00 hodin v sále KD v Josefově.
Obecní knihovna oznamuje, že se v knihovně prodává stolní kalendář Regionu Podluží na rok 2024. Cena je 50,–Kč.

Prodejna elektro Kvart Dolní Bojanovice oznamuje, že prodává vybrané domácí spotřebiče, televizory a elektroniku za akční Black Friday ceny. Zajištěn je i rozvoz velkých spotřebičů zdarma. V nabídce je i velký výběr vánočního osvětlení. Na návštěvu se těší kolektiv elektro Kvart.
Drůbežárna Prace bude v sobotu 18. 11.  ve 12:45 hod. u kostela prodávat: hnědé kuřice, roční slepice, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky – cena 10 Kč/ks.

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI