Hlášení rozhlasu – 15. 8. 2023

15. srpna 2023

Obecní úřad oznamuje…

Obecní úřad apeluje na občany, aby se soustředili na třídění odpadů, pytle jsou k dispozici na obecním úřadě nebo v knihovně, také máte možnost odpady dávat přímo do barevných popelnic. Při svozu popelnic je u popelnic hodně pytlů, které nejsou vytříděné!!!!

Obecní úřad důrazně upozorňuje občany, že je zákaz vyvážení stromů a dřeva na spáleniště u Kynologického klubu a také je zákaz vývozu trávy a bioodpadu na kompostoviště.

Obecní úřad důrazně upozorňuje občany na splatnost poplatků za popelnice a platby  za stočné, která byla 30. června 2023. K tomuto datu musí být podle vyhlášky a uzavřených smluv uhrazena alespoň polovina stanovené částky. Kdo tak z občanů neučinil, ať to co nejdříve napraví, protože u poplatků může dojít k vyměřovacímu řízení a poplatek může být podle zákona o místních poplatcích navýšen, takže nečekejte až do 30. listopadu 2023.

Hejtman Jihomoravské kraje odvolal pro celý Jihomoravský kraj dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů.

EG.D a.s. čl.sk. E.ON Česká republika a.s. oznamuje občanům, že od 15.8.2023 do 17.8.2023  bude v naší obci provádět odečty elektroměrů k ročnímu vyúčtování. Žádáme všechny občany, aby umožnili přístup k elektroměrům, případně napsali výrobní číslo a stav měřidla na lístek s adresou na dveře domu. Připravte si také stavy elektroměrů ze sklepů, garáží, staveb a pod.

Drůbežárna Prace bude v pátek 18. 8.  ve 12:45 hod. u kostela prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, brojlerová kuřata, káčata, krůty, husokačeny o váze 2-2,5 kg, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky – cena 15 Kč/ks.

Obec Josefov pořádá a zve občany tuto sobotu 19. srpna na Plkač Trophy Cup, který se uskuteční od 14,00 hodin u rybníčka. Start bude v 15,00 hodin. Po hlavních závodech proběhnou závody pro děti. Všichni, kdo si chcete zazávodit nebo se jen pobavit přijďte strávit příjemné odpoledne. Občerstvení je zajištěno.

Obec Josefov oznamuje, že tuto sobotu 19. srpna 2023 v době od 10,00 hodin do 11,30 hodin se v domečku odevzdávají pytle do soutěže ve tříděném odpadu roku 2023.

 

MUDr. Urbanová oznamuje, že 21. srpna  nebude  z důvodu dovolené  ordinovat. Akutně nemocné ošetří  po předchozím telefonickém objednání  MUDr. Ondruš, Dolní Bojanovice  telefon 735 134 005.

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI