Hlášení rozhlasu – 26. 7. 2023

26. července 2023

Obecní úřad oznamuje…

Obecní úřad apeluje na občany, aby se soustředili na třídění odpadů, pytle jsou k dispozici na obecním úřadě nebo v knihovně, také máte možnost odpady dávat přímo do barevných popelnic. Při svozu popelnic je u popelnic hodně pytlů, které nejsou vytříděné!!!!

Obecní úřad důrazně upozorňuje občany, že je zákaz vyvážení stromů a dřeva na spáleniště u Kynologického klubu a také je zákaz vývozu trávy a bioodpadu na kompostoviště.

Obecní úřad důrazně upozorňuje občany na splatnost poplatků za popelnice a platby  za stočné, která byla 30. června 2023. K tomuto datu musí být podle vyhlášky a uzavřených smluv uhrazena alespoň polovina stanovené částky. Kdo tak z občanů neučinil, ať to co nejdříve napraví, protože u poplatků může dojít k vyměřovacímu řízení a poplatek může být podle zákona o místních poplatcích navýšen, takže nečekejte až do 30. listopadu 2023.

Hejtman Jihomoravské kraje vyhlásil od 11. července až do odvolání pro celý Jihomoravský kraj dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, proto se nesmí rozdělávat nebo udržovat otevřený oheň, kouřit kromě elektronických cigaret, odhazovat hořící nebo doutnající předměty, používat zábavní pyrotechniku a jiné podobné předměty, a to v místech lesních porostů a jejich okolí do 50 metrů, suchých travních porostů, ploch zemědělských kultur, dále ve skladech sena, slámy a obilovin a místech, kde se provádějí sklizně, posklizňové úpravy a naskladňování obilovin a pícnin.

Obecní úřad oznamuje, že v období od 24. července do 20. srpna 2023 bude částečná uzavírka silnice Josefov – Prušánky z důvodu pokládání mikrokoberce. Silnice bude průjezdná vždy jedním pruhem a bude zajištěna dopravním značením.

Obecní úřad oznamuje, že od čtvrtka 27. července do pátku 28. července bude úřad uzavřen z důvodu dovolené. Knihovna bude otevřena.

MUDr. Urbanová oznamuje, že ve čtvrtek 27.7 bude  ordinovat  od 12 do 16 hodin, v pátek 28.7  od 7. do 11 hodin. Od 31.7 do 4.8  nebude  z důvodu dovolené  ordinovat. Akutně nemocné ošetří  po předchozím telefonickém objednání  MUDr. Ondruš, Dolní Bojanovice  telefon 735 134 005.

Obec Josefov pořádá XIV. ročník turnaje ulic v malé kopané, který se uskuteční v sobotu 29. července 2023 na víceúčelovém hřišti. Všichni kluci i muži nebo děvčata i ženy, prostě, kdo umíte kopnout do balonu nebo jen tak popoběhnout, přijďte reprezentovat svoji ulici. Začátek v 13.00 hod. a konec, tak jako každoročně, kolem 19.00 hod. Srdečně zveme všechny občany podívat se a fandit svým vyvoleným borcům nebo borkám. Občerstvení je, jak nám velí slušnost a tradice, zajištěno.

 

Společnost Dřevo Habrovany nabízí levné štípané palivové dřevo. Skladem tvrdé i měkké – o délce polínek 25, 33 a 50cm, dále pak i suché dřevo – v délce polínek 33 a 50cm. Doprava zajištěna až k Vám domů.“Kontakt a objednávky na telefonním čísle : 739 572 972 nebo www.drevohabrovany.cz.

Obecní knihovna oznamuje, že příští týden v pondělí 31. července a ve čtvrtek 3. srpna bude uzavřena z důvodu dovolené.

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI