Válka na Ukrajině – důležité informace, kontakty

28. února 2022

Důležité weby, infolinky, odkazy

Jihomoravský kraj (jmk.cz)

Do 3 pracovních dnů se občané Ukrajiny zdržující se na území Jihomoravského kraje musí zaevidovat na pobočce Odboru azylové a migrační politiky MV ČR Tuřanka (Brno-Slatina), kde jim bude vydáno speciální dlouhodobé vízum.

Adresa: Tuřanka 1554/115b, 627 00 Brno

Tel.: +420 974 801 801

Ministerstvo vnitra aktivovalo Plán připravenosti na migrační vlnu a zřídilo informační linky pro občany Ukrajiny. Platí oranžový stupeň, druhý ze čtyř stupňů Plánu připravenosti na migrační vlnu, který MV aktivuje v případě, kdy nestačí standardní kapacity Správy uprchlických zařízení MV.

Důležité weby, infolinky, odkazy Ministerstva vnitra:

Důležité informace pro občany Ukrajiny v češtině i ukrajinštině najdete zde na webu Ministerstva vnitra.

Byla zřízena infolinka +420 974 801 802 odboru azylové a migrační politiky, kde se dozví občané Ukrajiny praktické pobytové informace. V této souvislosti je k dispozici i e-mailová adresa ukrajina@mvcr.cz.

Konkrétní nabídky na ubytování hromadného typu (20 a více lůžek) se stravováním se mohou posílat na e-mail Správy uprchlických zařízení MV ubytovaniukrajina@suz.cz.

Upozornění – nevěřte dezinformacím, sledujte twitter Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.

Informační letáky Ministerstva vnitra České republiky ZDE.

Pro veřejnost:

Osoby prchající z oblastí válečného konfliktu vyvolaného ruskou invazí na svrchované území Ukrajiny odkazujte na služebny Policie České republiky či obecní úřady, kde je nasměrují na Správu uprchlických zařízení MV ČR.

Jihomoravský kraj (jmk.cz) – přehled pořádaných sbírek

Situace na Ukrajině se v posledních dnech dramaticky zhoršuje, těm, kterým není tento vývoj lhostejný a chtějí pomoci, proto nabízíme přehled sbírek. Jihomoravský kraj stojí za Ukrajinou a zvlášť myslí na obyvatele v partnerském Lvovském regionu.

Ke stažení

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI