Charitní poradna Hodonín

16. března 2017

Posláním naší poradny je poskytovat lidem v nepříznivé životní situaci sociální poradenství.

„Do poradny jsem se úplně prvně dostala na doporučení pracovníků azylového domu pro matky s dětmi, kde již po několik měsíců přebývám i se svými dvěma dětmi. S manželem jsme se rozvedli a děti byly svěřeny do mé péče. Můj muž byl skvělý manžel a otec do té doby než přišel o práci následkem úrazu, začal pít a potom mě občas zbil, když přišel domů z hospody opilý. Snažila jsem se všechno překousnout, už kvůli našim dětem. Zlom přišel až ve chvíli, kdy můj muž v opilosti vztáhl ruku na našeho tehdy čtyřletého syna. Tehdy jsem po útěku z domu skončila i s dětmi na azylovém domě a po manželovi mi kromě ran na duši zůstala také polovina dluhů, které v průběhu manželství bez mého vědomí nadělal. A právě dluhy a exekuce mne přivedly do charitní poradny. První návštěvy jsem se velmi bála, bála jsem se povídat někomu cizímu o všem, co se mi stalo, styděla jsem se… Ale nakonec jsem po dvou hodinách z poradny odcházela klidná a s nadějí, že vše má řešení a může být lépe. Nyní jsem stále s dětmi na azylovém domě, spolu s pracovníky poradny se mi podařilo dosáhnout na oddlužení (insolvenci). Chodím do práce, splácím dluhy, starám se o své děti. I když to vždy není snadné, a moc peněz nám nezbývá, vím, že za pět let budu oddlužená a začnu žít život s čistým štítem. A za to pracovníkům poradny moc děkuji“ (příběh klienta poradny).

Posláním Charitní poradny Hodonín je poskytovat lidem, kteří se na nás obrátí v nepříznivé životní situaci, nebo jsou takovou situací ohrožení, sociální poradenství tak, aby se byli schopni orientovat v sociálních a právních systémech a mohli rozvíjet své schopnosti, které jim pomohou samostatně nebo s podporou pracovníka jejich nepříznivou sociální situaci zmírnit nebo vyřešit. Našim klientům můžeme pomoci v oblasti sociálních dávek a služeb, dluhového poradenství (exekuce), zdravotní péče, mezilidských vztahů (rozvod, výživné) a mnoha dalších. Zpracováváme též insolvenční návrhy ZDARMA!!

Naše služba je poskytována zcela bezplatně a našimi hlavními zásadami jsou diskrétnost, nestrannost a spolupráce. Nalézt nás můžete na ulici Wilsonova v Hodoníně v budově vedle vlakového nádraží. Pro objednání či poradenství můžete využít tel. 972 633 578, 731 425 497 či nás kontaktovat na mail: poradna@hodonin.charita.cz.

Nemějte strach vyhledat pomoc v tíživé situaci a obraťte se na nás. Na svou starost nemusíte být sami!

„To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.“
Matka Tereza

 

Bc. Eliška Štefanová, DiS. – sociální pracovník

Ke stažení

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI