Knihovna

15. ledna 2020

Vážení čtenáři,

V loňském roce jsme se často setkávali v místní knihovně, při výběru knih různého žánru. Máme tady velký výběr nejen pro ženy, ale také pro muže. Ráda bych proto přivítala v kruhu čtenářů další muže. Určitě si zde najdou knihy, které se jim budou líbit. Robert Bryndza je zavede do napětí v knihách Dívka ve vlaku, Dívka v ledu, Temné hlubiny, nebo Smrtící tajnosti. V knihách s mysliveckou tématikou se ponoří do krásných loveckých vyprávění. Nechybějí zde ani knihy od Leo Kesslera, který píše poutavě o době válečné. Knihy od spisovatele Sidney Sheldona mají rádi jak muži, tak ženy.  Ženy mají stále v oblibě spisovatelky Táňu Keleovou, Alenu Jakoubkovou, Kláru Janečkovou, Radku Třeštíkovou, Táňu Kubátovou, nebo Magdu Váňovou. Z cizích spisovatelek vede Lisa Kleypas, Barbara Cartland, nebo Sandra Brown. Pokud si na dlouhé zimní večery domů přinesete nějakou knihu z naší knihovny, určitě nebudete litovat. Přeji vám krásné a klidné čtení.

Dovolte mi, abych všem čtenářům nynějším i budoucím přála hodně zdraví a Boží požehnání do Nového roku 2020.

Hasilová Růžena – knihovnice

 

10. května 2019

Milí čtenáři

Snad každý člověk se po dlouhé zimě a následně i krátkém jaru pomalu také probouzí k životu tak jako příroda kolem nás. Vidíme krásně rozkvetlé stromy a keře, mnoho jarního kvítí v zahradách, na lukách a také na polích. Tam většinou roste ještě bujně tráva, která čeká na okopání, aby uvolnila místo pro brambory a různé druhy zeleniny, i když na mnoha místech zůstává už jen bujná vegetace, také to patří k naší krásné přírodě. Když jsem se probírala staršími knihami o přírodě, které mám v knihovně, zaujalo mě, kolik už druhů různých travin a polního kvítí v naší vegetaci není. Nejen však traviny  a kvítí chybí, ale také různých motýlů už nevidíme tolik, chrousti (ti větší) už nejsou vidět vůbec. Při vyřazování knih jsem tyto knihy chtěla také vyřadit jako staré, ale po listování jejich stránkami, jsem se rozhodla je ponechat i když o jejich půjčování není zájem. Možná za nějaký čas se k těmto knihám čtenáři vrátí a budou je ukazovat svým dětem, nebo vnoučatům jaká byla dříve naše květena.

Za nějaký čas mě čeká opětné vyřazování starých knih, abych je mohla nahradit knihami novými. Všechny naše čtenáře chtěla pozvat do naší knihovny, podívat se na nové tituly knih, které jsem prozatím koupila. Velmi dobře se půjčují knihy, které napsali : Patrik Hartl, Nesbo Jo, Robert Bryndza, Třeštíková Radka, Keleová Táňa, Kubátová Táňa, Doležalová Marie, Janečková Klára, Váňová Magda, Černá Jaroslava, Moyesová Jojo, Sheldon Sidney a další.

Přijďte se podívat a já věřím, že si každý nějakou knihu domů vypůjčí. Večery jsou už kratší, ale i na sluníčku se dá odpočívat s knihou v ruce. Přeji všem krásné sluneční dny, večery s příjemným chladivým deštíkem, který všichni potřebujeme k životu.

Vaše knihovnice

Hasilová Růžena

 

Mikuláš

Do naší malé obce a knihovny zavítal Mikuláš, anděl a čert. Přinesli dětem dárky, které pro ně připravila obec. V sále KD dětem hrála koledy kapela z Mikulčic,  poté přišel Mikuláš spolu s andělem ke stromečku a dětem rozdávali dárky, zatímco čert zasedl ke kotlu, pod kterým bylo rozžhavené uhlí a z kotle trčely nohy nehodných dětí. Čert si dělal zálusk na další zlobivé děti, ale měl smůlu, v Josefově jsou prý děti ještě hodné.

 

 

 

 

 

 

 

Prosinec 2017

VÁŽENÍ ČTENÁŘI

ZIMA UŽ JE TADY, VEČERY JSOU DELŠÍ A TAK PŘICHÁZEJÍ NA ŘADU FOTOGRAFIE, V DNEŠNÍ DOBĚ JIŽ POMALU NEDOSTUPNÉ. ANO NAFOCENÝCH PŘÁTEL A AKCÍ JE MNOHO, ALE VŠE JE DÁNO NA CD, KTERÉ MÁME ZALOŽENÉ. FOTKA JE FOTKA, PODRŽÍTE SI JI V RUCE, POHLADÍTE OBLIČEJE, NĚKDY SI I POPLÁČETE, ŽE MNOZÍ NA FOTKÁCH UŽ NEJSOU MEZI NÁMI. POKUD JSTE NA TĚCHTO STRÁNKÁCH, TAK VÁM DOPORUČÍM NAŠI FOTOGALERII OBCE JOSEFOV. NA TYTO STRÁNKY DÁVÁM FOTKY ZE VŠECH AKCÍ, KTERÉ SE U NÁS V NAŠÍ OBCI KONAJÍ A TO UŽ OD ROKU 2008. PŘEJI KRÁSNÉ POKOUKÁNÍ A KDYBY NÁHODOU NĚKDO CHTĚL FOTKY, KTERÉ JSOU NA PORTÁLE, TAK AŤ SE STAVÍ ZA MNOU V KNIHOVNĚ A JÁ VÁM JE DÁM VYVOLAT. V POSLEDNÍCH DVOU LETECH JAK UŽ NĚKTEŘÍ VÍTE, VÁM FOTKY VYVOLAT DÁVÁM. FOTKY STARŠÍHO DATA MÁM ROVNĚŽ ULOŽENÉ, TAKŽE BY S TÍM NEMĚL BÝT PROBLÉM.

V PŘÍŠTÍM ROCE BUDU OPĚT VYŘAZOVAT KNIHY STARŠÍHO DATA, TAKŽE OPĚT BUDETE MÍT MOŽNOST SI NĚJAKÉ TITULY ZA LEVNÝ PENÍZ KOUPIT. DOSTANETE VČAS OZNÁMENÍ V OBECNÍCH ZPRÁVIČKÁCH, NEBO MÍSTNÍM ROZHLASEM.

PŘEJI VŠEM ČTENÁŘŮM I NÁVŠTĚVNÍKŮM NAŠICH OBECNÍCH STRÁNEK JOSEFOV, KRÁSNÉ, POHODOVÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY, HODNĚ ZDRAVÍ, LÁSKY, SPOKOJENOSTI A BOŽÍ MILOSTI DO ROKU 2018.

VAŠE KNIHOVNICE

HASILOVÁ RŮŽENA

 

Ve dnech 29. 1. – 1. 2. 2017 byla možnost si prohlédnout a zakoupit vyřazené knihy z místní knihovny. Několik občanů tuto možnost využila. Tato akce skončila. Fotky zde. 

 

Milí čtenáři,

Dovolte mi, abych všem poděkovala za vaše návštěvy v naší malé knihovně. Čas rychle plyne, horké letní dny jsou za námi, země se pomalu připravuje k zimnímu spánku. To však nejde říct o nás lidech, i když by to vůbec nebylo špatné po horkých úmorných dnech a těžkých polních pracích zalehnout někde do teploučka, vzbudit se na námi očekávané krásné vánoční svátky, vydovádět se v jednom metru napadaného sněhu při teplotě mínus deset stupňů a pak zase s plným bříškem zalehnout a vzbudit se až na jaro, kdy sluníčko už zase zahřívá naši krásnou zem. Ale bohužel, tak to nejde a my můžeme jen konstatovat, že přichází pomalu plíživým tempem zimní čas a to je typický znak toho, že dlouhé večery máme na dosah. V televizi programy nic moc, tak co s volným časem? Setkáváme se jednou v měsíci na tzv. malém posezení seniorů v místním KD, ale přes zimní období je to asi trochu málo. A proto všechny zvu k nám do naší knihovny, kde na všechny čtenáře čekají krásné tituly knih. Nové knihy od spisovatelky Táni Keleové, které si oblíbilo velké množství čtenářů, bestsellery od Jojo Moyesové, dále knihy od Sidney Sheldon, Jackie Collins, stále vede ve výpůjčkách Patrik Hartl, Evžen Boček a vtipně jsou psané i knihy od Haliny Pawlowské. Jakoubková poradí jak na manžela i když ten Ideální manžel z nebe nespadne. Taťána Březinová píše v humoristické knize o starší generaci, Babička na inzerát. S Jo Nesbo se ponoříte do kriminálních románů a pokud máte rádi válečné romány, určitě všechny zaujme spisovatel Leo Kessler. Půjčit si můžete i knihy o obcích např. Ladná, Tvrdonice, Prušánky, Týnec, Dolní Bojanovice, Moravský Žižkov, Josefov – císařská obec… a další velké množství knih, které vám umožní překlenout dlouhé zimní večery.

Stále jsou ještě k prodeji knihy Josefov – císařská obec za 400Kč, Fanoš Mikulecký, kniha o jeho životě stojí 250Kč, Druhá světová válka v kronikách obcí regionu Podluží za 100Kč. Pokud chcete udělat radost někomu z místních občanů, který je odstěhovaný, nebo někdo z vaší rodiny o němž  víte, že ještě naši knihu o Josefovu nemá, doporučuji ji jako krásný vánoční dárek. Tyto knihy si můžete zakoupit u mě v knihovně v Josefově.

Jak jsem již psala, čas letí jako voda, proto již nyní přeji krásný podzim, veselou náladu a hojnost odnesených a přečtených knih z naší knihovny. :)

Vaše knihovnice

Hasilová Růžena

Poplatek za knihy:

Dospělí: 40 Kč/rok

Studenti: 30 Kč/rok

Děti: 20 Kč/rok

Otevírací doba:

Pondělí: 17,00 – 19,00 hod

Čtvrtek: 14,00 – 19,00 hod

Ke stažení

Fotografie0376 DSCN5232 DSCN5233

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI