Info o digitalizaci televizního vysílání

13. dubna 2011

Analog v územní oblasti Brno končí 30. června 2011

Zemské analogové TV vysílání z vysílačů Brno-Kojál, Hodonín-Babí lom, Mikulov-Děvín, Svitavy-Kamenná Horka, Žďár nad Sázavou-Harusův vrch bude 30. června 2011 ukončeno.  Na většině územní oblasti Jihlava tak nebude od června možné „přes anténu“ přijímat analogově žádný televizní program. Na blížící se termín vypnutí analogových vysílačů budou diváci, kteří signál příslušných vysílačů přijímají, upozorněni zobrazením piktogramu se čtyřmi čtverečky, informační lištou a  spoty.

Pro další příjem televizního signálu je třeba se rozhodnout, zda zůstat i nadále u zemského (přes anténu) televizního vysílání, nebo využít satelitní, kabelovou nebo internetovou (IPTV) televizi.

Při volbě zemského televizního vysílání je třeba zakoupit buď set-top-box (převaděč signálu) a zapojit jej mezi anténu a televizor, nebo nový televizor s vestavěným digitálním tunerem.

Těch, kdo nyní přijímají televizi přes kabel, satelit nebo internet, se ukončení zemského analogového vysílání nijak netýká a televize jim i bez úprav bude fungovat standardně i po 30. červnu.

Více informací

Ke stažení

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI