Oznámení pro občany týkající se příspěvku na provoz motorového vozidla

18. listopadu 2010

Od ledna roku 2011 bude MěÚ Hodonín, odbor sociálních služeb, opět vyplácet příspěvek na provoz motorového vozidla na kalendářní rok 2011. Příspěvek je určen občanům, kteří pravidelně dopravují osobu se středně těžkým až těžkým zdravotním postižením nebo jsou sami takto postiženi. Rovněž je určen rodičům dětí, které trpí onemocněním zhoubným nádorem nebo hemoblastosou. V této dávce je zahrnut také příspěvek na pojištění zákonné odpovědnosti za provoz motorového vozidla.

Příspěvek na provoz je nejčastěji poskytovanou dávkou. Jejím cílem je podpořit mobilitu osob se zdravotním postižením. V roce 2010 byl příspěvek vyplácen v nižších částkách, v roce 2011 se zatím o snížení neuvažuje a výše příspěvku by tedy činila ve III. stupni částku 4 200 Kč u jednostopého vozidla a 9 900 Kč u ostatních vozidel, ve II. stupni částku 2 300 Kč u jednostopého vozidla a 6 000 Kč u ostatních vozidel.

Žadatele o příspěvek na provoz motorového vozidla prosíme, aby žádosti vyřizovali pouze v úřední dny, tj. v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 hod. a v pátek od 8.00 do 13.00 hod.. V provozní době, tj. v úterý a čtvrtek se příspěvek vyplácet nebude, a také by měl občan počítat s tím, že kompetentní úředník nemusí být k dispozici, a to především z důvodu zpracování dat, služební cesty nebo práce v terénu.

Zároveň občany žádáme, aby zvážili vyřízení tohoto příspěvku v prvních třech měsících kalendářního roku. V tomto období žádá o příspěvek v úřední dny více než 100 klientů. I když je našim cílem zvyšovat výkonnost a kvalitu poskytovaných veřejných služeb, je vyřízení žádosti časově náročnější. Pozdějším podáním žádosti nárok na tento příspěvek nezaniká a žadatelé si ušetří spoustu nervů a času, které ztratí dlouhým čekáním při jeho vyřizovaní.

Bc. Michaela Klepáčová
vedoucí oddělení sociální pomoci a služeb

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI