Plkač Trophy Cup 2012 ve výsledcích

13. srpna 2012

V sobotu 11. srpna 2012 proběhl druhý ročník závodů fréz, plkačů, traktorů veteránů a skoronoviců.

Zahájení proběhlo v 14.00 hodin u Rybníčku narážením startovních čísel a do závodu se přihlásilo 18 strojů, což bylo o jeden více jak v loňském roce. Do závodu se však nepřihlásil žádný závodník s frézou, proto byla tato kategorie pro letošní ročník zrušena.

Diváků bylo o nějakou desítku méně, než-li v prvním ročníku, díky proměnlivému počasí, kdy se střídal déšť se sluncem a po nebi se neustále honily mraky a už ani vlastně nevíme co. Nicméně diváci se postarali o příjemnou a soutěživou atmosféru a celé soutěži dali kulisu velkého závodu.

Plkače jely mírně upravenou prodlouženou trať, částečně na asfaltovém povrchu a částečně na travnaté polní cestě. K vidění bylo mnoho skvělých výkonů, dvě technické poruchy stroje obhájce loňského vítězství v kategorii „Plkač“, ale hlavně skvěle připravená technika, především starších strojů.

Po hlavním závodu, vyhlášení výsledků a dekorování vítězů si soutěžního náboje v závodu užily také děti na odrážedlech, koloběžkách, či šlapacích autíčkách a jako ceny si odnesly malé pozornosti.

Na závěr tohoto soutěžního odpoledne proběhla ještě soutěž v couvání s dvoukolovou vlečkou vyznačenou tratí.

Akce, dle zúčastněných, to byla velmi zdařilá a organizačně kvalitně zvládnutá. S počasím to bylo jak v Aprílu.

Starosta věnoval dvě bečky Starobrna, nelepšího piva na celej Moravě a ostatního občerstvení byl také dostatek.

Poděkování patří všem účastníkům, divákům i organizátorům a už teď se těšíme na příští ročník Plkač Trophy Cupu 2013.

Ke stažení

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI