Informace ke koronaviru v naší republice

5. května 2020

Vážení spoluobčané, naši republiku, stejně jako zbytek světa, zasáhla vlna nového koronaviru (COVID-19). V přílohách níže uvádíme informace Vlády České republiky, Jihomoravského kraje a Ministerstev s potřebnými kontakty.

Manuál Ministerstva zdravotnictví pro občany – co aktuálně mohu, nemohu, nesmím…

https://koronavirus.mzcr.cz/manual-pro-obcany-prava-a-povinnosti-za-nouzoveho-stavu/

Tento nový koronavirus, je velmi zjednodušeně zmutovaný druh viru na principu chřipky a protože se jedná o novou nemoc, prozatím naše těla nemají protilátky a není ani přímý lék, přestože týmy celého světa na lécích pracují a všichni věří, že léky budou dostupné již brzy, v řádu měsíce či měsíců. Tento vir napadá především starší, nemocné a s oslabenou imunitou, neměl by být fatálnější než chřipka, na kterou zemře daleko více lidí, dle dostupných statistik v ČR. Je tedy často uměle vyvoláván chaos a panika. Horší je tento virus právě tím, že dosud není přímý lék, ale určitě bude.

Nepropadejme panice, dbejme zvýšené hygieny, případných pokynů lékařů či jiných odborníků. V případě jakéhokoliv podezření a příznaků podobných chřipce a víte, že jste se mohli potkat s někým, kdo by tuto nemoc mohl mít nebo mohl přijít do styku s takto nemocným člověkem, zavolejte lékaři, nejezděte za ním.

Snažme se případným problémům předcházet. Informace máme všichni ze sdělovacích prostředků a ty, které nyní zveřejňujeme. Tedy jednejme rozumně, bez paniky a buďme bdělí! Kdykoliv se můžete obrátit s dotazem i na mne.

Já i Obec nikoho nenecháme napospas nepřízni osudu. Pokud se situace jakkoliv vyvine tak, že by se měla bezprostředně dotýkat nás nebo by měla být i horší, budeme vás opět informovat na webu obce, hlášením či rychlým oběžníkem, anebo smskou tomu, na koho mám kontakt.

Mgr. Vojtěch Pospíšil, starosta, 602 246 680, starosta@josefov.eu

Leták ohledně koronaviru

Ke stažení

Průběžně aktualizováno

Přehled webových stránek

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI