Charitní poradna Hodonín

11. července 2016

„Hned když jsem poprvé uviděla ve dveřích pana H., věděla jsem, že prožívá ve svém životě aktuálně nesmírně nelehké chvíle. Dovídám se, že má právě dva roky po rozvodu, potíže v práci, konflikty s bývalou ženou a hlavně obrovskou starost o dospívající dceru. Ta se v důsledku šikany ve škole zhroutila, pokusila o sebevraždu a skončila hospitalizovaná v psychiatrické léčebně.”

“Situace sama o sobě pro otce nesmírně tíživá, znásobená o naprosto přerušený kontakt s dcerou. „Co mám dělat? Dceři vzali v nemocnici mobil, sestra na oddělení mi ji odmítla dát k telefonu a prý si mám zavolat za 5 týdnů, prý mě k ní nepustí ani na návštěvu… co mám dělat? Potřebuju ji aspoň slyšet… Hned podle hlasu poznám jak na tom je. Tak co mám dělat?“ říká zoufalý otec. Co mám klientovi nyní říci, jak jej uklidnit, pomoci mu? Situace není právě lehká a je třeba ji řešit rychle. S kolegyní vše podrobně konzultujeme.  Kontaktujeme další odborníky, konzultujeme s nimi situaci, komunikujeme opakovaně s klientem, s primářem oddělení s cílem umožnit otci tak důležitý kontakt s jeho dcerou. A nyní po dvou týdnech sedím v kanceláři a hovoříme spolu po telefonu. Klient je spokojený, klidný, s dcerou již hovořil a dokonce ji již byl navštívit. Za tři týdny se dcera vrací domů…“

Posláním Charitní poradny Hodonín je poskytovat lidem, kteří se na nás obrátí v nepříznivé životní situaci, nebo jsou takovou situací ohrožení, sociální poradenství tak, aby se byli schopni orientovat v sociálních a právních systémech a mohli rozvíjet své schopnosti, které jim pomohou samostatně nebo s podporou pracovníka jejich nepříznivou sociální situaci zmírnit nebo vyřešit. Našim klientům můžeme pomoci v oblasti sociálních dávek a služeb, dluhového poradenství, zdravotní péče, mezilidských vztahů a mnoha dalších. Naše služba je poskytována zdarma a našimi hlavními zásadami jsou diskrétnost, nestrannost a spolupráce. Nalézt nás můžete na ulici Wilsonova v Hodoníně v budově vedle vlakového nádraží. Pro objednání či poradenství můžete využít tel. 972 633 578, 731 425 497 či nás kontaktovat na mail: poradna@hodonin.charita.cz.

Nemějte strach vyhledat pomoc v tíživé situaci a obraťte se na nás. Na svou starost nemusíte být sami!

„To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.“
Matka Tereza

Bc. Lucie Robková – vedoucí služby, sociální pracovník

Eliška Štefanová, DiS. – sociální pracovník

Ke stažení

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI