Knihovna

Ve dnech 29. 1. – 1. 2. 2017 byla možnost si prohlédnout a zakoupit vyřazené knihy z místní knihovny. Několik občanů tuto možnost využila. Tato akce skončila. Fotky zde. 

      

Milí čtenáři,

Dovolte mi, abych všem poděkovala za vaše návštěvy v naší malé knihovně. Čas rychle plyne, horké letní dny jsou za námi, země se pomalu připravuje k zimnímu spánku. To však nejde říct o nás lidech, i když by to vůbec nebylo špatné po horkých úmorných dnech a těžkých polních pracích zalehnout někde do teploučka, vzbudit se na námi očekávané krásné vánoční svátky, vydovádět se v jednom metru napadaného sněhu při teplotě mínus deset stupňů a pak zase s plným bříškem zalehnout a vzbudit se až na jaro, kdy sluníčko už zase zahřívá naši krásnou zem. Ale bohužel, tak to nejde a my můžeme jen konstatovat, že přichází pomalu plíživým tempem zimní čas a to je typický znak toho, že dlouhé večery máme na dosah. V televizi programy nic moc, tak co s volným časem? Setkáváme se jednou v měsíci na tzv. malém posezení seniorů v místním KD, ale přes zimní období je to asi trochu málo. A proto všechny zvu k nám do naší knihovny, kde na všechny čtenáře čekají krásné tituly knih. Nové knihy od spisovatelky Táni Keleové, které si oblíbilo velké množství čtenářů, bestsellery od Jojo Moyesové, dále knihy od Sidney Sheldon, Jackie Collins, stále vede ve výpůjčkách Patrik Hartl, Evžen Boček a vtipně jsou psané i knihy od Haliny Pawlowské. Jakoubková poradí jak na manžela i když ten Ideální manžel z nebe nespadne. Taťána Březinová píše v humoristické knize o starší generaci, Babička na inzerát. S Jo Nesbo se ponoříte do kriminálních románů a pokud máte rádi válečné romány, určitě všechny zaujme spisovatel Leo Kessler. Půjčit si můžete i knihy o obcích např. Ladná, Tvrdonice, Prušánky, Týnec, Dolní Bojanovice, Moravský Žižkov, Josefov – císařská obec… a další velké množství knih, které vám umožní překlenout dlouhé zimní večery.

Stále jsou ještě k prodeji knihy Josefov – císařská obec za 400Kč, Fanoš Mikulecký, kniha o jeho životě stojí 250Kč, Druhá světová válka v kronikách obcí regionu Podluží za 100Kč. Pokud chcete udělat radost někomu z místních občanů, který je odstěhovaný, nebo někdo z vaší rodiny o němž  víte, že ještě naši knihu o Josefovu nemá, doporučuji ji jako krásný vánoční dárek. Tyto knihy si můžete zakoupit u mě v knihovně v Josefově.

Jak jsem již psala, čas letí jako voda, proto již nyní přeji krásný podzim, veselou náladu a hojnost odnesených a přečtených knih z naší knihovny. :)

Vaše knihovnice

Hasilová Růžena

Poplatek za knihy:

Dospělí: 40 Kč/rok

Studenti: 30 Kč/rok

Děti: 20 Kč/rok

Otevírací doba:

Pondělí: 17,00 – 19,00 hod

Čtvrtek: 14,00 – 19,00 hod

Ke stažení

Fotografie0376 DSCN5232 DSCN5233

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI